PARKETY – DREVENÁ VEĽKOPLOŠNÁ PODLAHA

parkety 001 parkety 002 parkety 003

Celodrevené interiérové veľkoplošné podlahy  zn. EUROPARKETT logo europarkett

Parkety sú zložené z dvoch, alebo troch vrstiev. Prevedenie jednolamela – doska (LHD), alebo trojlamela (SFB). V ponuke v tuzemských, ale aj v luxusných exotických drevinách.
Vhodné do každého interiéru , vhodné aj na podlahové kúrenie.

lhd001 lhd002 sfb001 sfb002 ros001 ros002

REZ VEĽKOPLOŠNEJ PARKETY

rez

clic

POVRCHOVÁ ÚPRAVA DREV. PARKIET LAK KLUMPP
Vo výrobe prejde parketa 5x lakovacím valcom, kde sa postupne nanášajú vrstvy UV - tvrdeného laku KLUMPP od nemeckého výrobcu. Tento lak sa vyznačuje vysokou priľnavosťou a je transparentný, preto sa dá použiť aj na exotické dreviny. Všetkých 5 vrstiev je ekologicky nezávadnych, neobsahujúcich rozpúšťadlá a ani formaldehydy. Postupným nanášaním vrstiev sa niekoľkonásobne zvýši odolnosť parkiet proti poškrabaniu a oderu. Pre bežnú údržbu stačí vlhký mop a saponát na drevené podlahy.
OLEJ TIMBERMAN
Rastlinný olej dánskej firmy TIMBERMAN je vyrobený z výťažkov kokosu a sóje. Je ekologicky a hygienicky nezávadný, vhodný aj pre alergikov. Zvýrazňuje prírodnú štruktúru dreva a zintenzívňuje farebné odtiene. Na bežnú údržbu sa nedoporučuje voda, ale špeciálny čistiaci olej v kombinácii s vodou. Poškodenie menšieho rozsahu olejovanej podlahy sa dá odstrániť jemným prebrúsením a lokálnym nanesením vrstvy oleja.