BANGKIRAI

Doposiaľ najpoužívanejšia drevina – decking pri realizáciách terás, exteriérových stavieb na Slovensku je nepochybne bangkirai.

Odolná drevina žltej, žltohnedej, červenožltej až červenohnedej farby, vyznačujúca sa výraznou farebnosťou (od žlto hnedých odtieňov až po tmavo červené odtiene). Drevo je prirodzene odolné voči hnilobe, škodcom a hubám. Nevyskytujú sa hrče, je odolná voči oderu. Má dobrú pevnosť a pružnosť. Na povrchu dosky sa vyskytujú tzv. „pinote“ tj. malé otvory vydlabané hmyzom (vyskytujúcim sa len v živom strome), ďalej sa môžu vyskytnúť smolníky, praskliny a trhliny. Nové dosky môžu pri daždi vyplavovať hnedočervenú látku tanín (môže dôjsť k zafarbeniu steny, omietky a pod.) a povrch dosiek nie je dokonale hladký.

b001 b002 b003

Doska je dodávaná v štandardnom profile ROSA ( CLASSIC DOUBLE) tj. jemné / hrubé vrúbkovanie.

Rozmer dosky :

25 x 145 mm

45 x 145  mm.

Dĺžky dosky mix. do 5500 mm. Pri dlhších kusoch je treba počítať s možným výraznejším pracovaním, nakoľko sa jedna o jeden ks dreva.

K doske sa dodáva aj podkladový – konštrukčný hranol z rovnakej dreviny bangkirai, alebo s podobnej exotickej dreviny, ktorý sa používa ako podklad k exotickým drevinám. Rozmer 42 x 70 / 45 x 65 mm.

Kvalitatívne triedy :
PRIME, STANDARD & BETTER, FAS

TECHNICKÝ LIST

b004 b005 b006

Profily a rozmery drevín sa môžu meniť podľa aktuálnej dodávky a skladovej zásoby. O aktuálnych typoch profilovania a rozmeroch sa informujte u predajcu.